Altın Böceği Ağzından Kaçırdı: Bitcoin Bu Fiyatta Olması Gerekir!

Ünlü ekonomist Peter Schiff’i, altına verdiği güçlü destekle tanıyoruz. O kadar ki piyasa çevresi ona ‘altın böceği’ lakabını layık görüyor. Diğer yandan Schiff, ‘dijital altın’ olduğu iddia edilen Bitcoin’e yönelik şüpheci bir tutuma sahip. Bu yüzden de sık sık kripto para topluluğuyla ters düşüyor. Ancak, ironik bir şekilde Schiff’in kendisi yanlışlıkla Bitcoin için iyimserlik öngörmüş olabilir.

Altın böceğinin bir Bitcoin tahmini mi yaptı?

Kriptokoin.com’dn takip ettiğiniz üzere altın fiyatları, son haftalarda güçlü artış gördü. Bununla birlikte bazı kripto oyuncuları, bunu kripto paralarla kıyaslayıp küçümsüyor. Ancak, bir altın böceği olan Peter Schiff, buna farklı bir perspektiften bakıyor. Bunun yanında Schiff, her zamanki gibi Bitcoin ve holderlarını eleştirmeye devam ediyor. Ancak, yorumlarının arasında, kripto meraklılarının ve şüphecilerin dikkatini çeken bir rakam ağzından kaçtı: 94,000 dolar.

Bugün içinde altın fiyatları bir noktada 2.250 doları geçti. Peter Schiff, altın rekor seviyelerinin ötesinde parabolik yükselişini sürdürürken sosyal medyada heyecanını paylaştı. Ancak Bitcoin ve holderlarını eleştirmeyi de unutmadı. Bir X gönderisinde Schiff, altının “yetersiz” 25 dolarlık yükselişinin önemsiz görünse de, son iki günlük %3’lük kazancının toplam piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık 450 milyar dolarına eşit olduğunu belirtti. Bu bağlamda Schiff, şu açıklamayı yaptı:

Bitcoin pompalayıcıları bu gece altın fiyatındaki “yetersiz” 25 dolarlık artışla dalga geçiyor. Ancak Cuma günkü 39 dolarlık artışın ardından, bu %3’lük iki günlük kazanç, toplam piyasa değerinin yaklaşık 450 milyar dolarına denk geliyor. Bu dolar kazancını yakalamak için Bitcoin’in yaklaşık 23 bin dolardan 94 bin dolara yükselmesi gerekir.

Kripto topluluğu Schiff’in sözlerini farklı yorumladı!

Bitcoin’i hedef alan Schiff, “Bu dolar kazancını karşılamak için Bitcoin’in yaklaşık 23.000 dolardan 94.000 dolar yükselmesi gerekir” dedi. Bitcoin topluluğu, Schiff’in bu sözlerini önümüzdeki günlerde BTC fiyatı için bir öngörü olarak değerlendirmekte gecikmedi. Bir kripto meraklısı olan Chad Steingraber, “Ve BTC yakında 100.000 dolara ulaşacak” diye tepki gösterdi.

Peter Schiff’in yorumu şaka yollu yapılmış olsa da, bu rakam tamamen haksız değil. Bitcoin son zamanlarda bazılarının imkansız gördüğü değerlere ulaşan meteorik bir yükseliş kaydetti. Lider kripto para 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.750 dolara yükseldi. SEC’in 11 Ocak’ta ABD’de spot Bitcoin ETF’lere onay vermesi bu yükselişte itici güç oldu. Bu arada, yazı sırasında BTC son 24 saatte %2,7 düşüşle 68.705 dolara geriledi. Haftalık grafiğinde de benzer bir düşüş gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x